Při výběru materiálu pro schodišťová madla existuje řada možností. Dnes již máme k dispozici širokou paletu materiálů, které jsou schopné odolat nepříznivým povětrnostním vlivům a splnit i ty nejnáročnější požadavky architektonického záměru. Je možné volit z různých provedení dřevěného madla ke schodišti – smrkové madlo, bukové madlo, jasanové madlo, madlo lakované nebo bez povrchové úpravy vhodné pro následnou úpravu mořením a lakováním. Tím je možné jej barevně sladit s konkrétní stavbou. Při volbě materiálu pro dřevěná madla je třeba dbát zvýšené pozornosti na jeho odolnost a životnost.

Pro schodišťová madla venkovní jsou vhodná madla ze dřeva, které obsahují větší množství pryskyřice (smrk, modřín), která napomáhá zvýšit odolnost proti povětrnostním vlivům. Dnes již existuje celá řada kvalitních mořidel a laků s UV filtrem. Tyto přípravky zajistí barevnou stálost materiálu a dlouhou životnost všech prvků.

Schodišťová madla nerezová jsou určena jak do interiéru, tak pro venkovní použití. Nerezová madla jsou povrchově broušená – matná.

Zdarma Vám zpracujeme cenovou kalkulaci obsahující výčet potřebných komponent pro montáž vnitřního zábradlí či kompletní cenovou nabídku v případě dodávky na klíč.