Nikomu z nás jistě neuniklo, že se skleněné zábradlí stalo běžnou součástí rezidenční a administrativní výstavby. Jedinečné vlastnosti skla přináší do interiéru více světla, opticky zvětšují prostor.

Dodávky a montáž zábradlí se skleněnou výplní probíhá ve dvou krocích. V první fázi montáže se osadí schodiště nebo galerie nerezovými sloupky nebo speciálními nerezovými prvky pro uchycení skla. Po jejich důkladném ukotvení se zaměří skutečná velikost jednotlivých polí. Zákazník si volí barevné provedení a míru zaoblení rohů skleněné výplně. Zjištěné plochy skla se zadají do výroby a následně se osadí na hotovou konstrukci zábradlí (kotevní prvky skleněného zábradlí). Sklo je využíváno především pro své jedinečné estetické a materiálové vlastnosti.

Co je tedy při výběru skleněného zábradlí z estetického hlediska důležité a na co by se nemělo zapomínat?

Vybrat si barvu, rozměr, tvar, popřípadě motiv, který chcete na sklo nebo do skla vytvořit, je čistě jen na vás. Naše firma má poté povinnost zajistit dostatečnou kvalitu a splnění všech ostatních požadavků. Při výrobě skla do zábradlí se využívají různé technologie, které základní sklo dále zušlechťují. Sklo se například brousí, leští, vrství pomocí speciálních folií, popřípadě se dále tepelně upravuje, aby mělo větší odolnost proti bočnímu nárazu.